Jakub Adamczyk

Trener klasy pierwszej w lekkoatletyce. Przez lata zawodnik Polonii Warszawa specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki.

Obecnie łączy pracę zawodową jako nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie ze startami w kategorii Mastres.

Mistrz świata (2015, 2023) i Europy (2019) w biegu na 400 m przez płotki w kategorii mastersów. Autor i współautor prawie 150 opublikowanych artykułów.

Konsultant naukowo-metodyczny PZLA, współautor systemu eTRENER oraz lektor European Athletics.Wykładowca na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach. Autor koncepcji SYRN (Secure Your Recovery Needs) we wspomaganiu regeneracji wysiłkowej.

Klasa trenerska TRENER KLASY PIERWSZEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint, biegi przez płotki
...

Artur Błasiński


Dwóch najpotężniejszych wojowników to cierpliwość i czas


Trener PZLA specjalizujący się w biegach długich. Jako zawodnik w latach 1991-2005 był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach średnich i długich. Reprezentant Polski oraz członek kadry narodowej.

Od lat związany z mazowiecką i radomską lekkoatletyką. Pracuje jako trener, wykładowca akademicki, organizator licznych wydarzeń sportowych oraz koordynator programów młodzieżowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Animator i propagador lekkoatletyki w Radomiu. Wykładowca i prelegent z dziedziny teorii sportu dla takich podmiotów jak RODoN, MCDN, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Piłki Nożnej.

Ukończył kursy PZLA, PZPN oraz FIFA.

Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w pracy zawodowej. Wychowawca wielu czołowych polskich biegaczy, nie tylko z długich dystansów.

Klasa trenerska TRENER PZLA
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi średnie i długie
Adam Gębski

Adam Gębski


Trzy dni trenuj talenty, dwa dni szukaj nowych


Trener klasy pierwszej w lekkoatletyce związany z warszawską "Królową Sportu" od 1996 roku. Nauczyciel w 59. Liceum Ogólnokształacącym Mistrzostwa Sportowego w Warszawie oraz trener skoku o tyczce i wielobojów.

Menadżer sportu, instruktor podnoszenia ciężarów i kulturtystki - na kursie tym jego mentorem i wychowawcą był mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Waldemar Baszanowski.

Koordynator pgoramów młodzieżowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz współorganizator badań somatycznych i motorocznych dla zawodników zaplecza kadry narodowej. Wykładowca na kursach trenerskich organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Od 2018 r. pełni służbę wojskową w Kompanii Saperów 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie oprócz obowiązków minersko-saperskich realizuje także zadania związane z kontrolą sprawności fizycznej żołnierzy wojska polskiego oraz doskonaleniem ich umiejętności strzeleckich jako instruktor i prowadzący strzelania bojowe.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Skok o tyczce, wieloboje
...

Janusz Iskra

Trener klasy mistrzowskiej w lekkoatletyce. Od lat związany z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Politechniką Opolską. Autor licznych opracowań naukowych poświęconych lekkoatletyce ze szczególnym uwzględnieniem biegu na 400 metrów przez płotki.

Jako trener doprowadził w 1998 roku Pawła Januszewskiego do rekordu Polski zdobycia złotego medalu mistrzostw Europy w Budapeszcie w biegu na 400 metrów przez płotki. Był także szkoleniowcem innych cenionych zawodników m.in. Zuzanny Radeckiej.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint, biegi przez płotki
Robert Kędziora

Robert Kędziora


Nie każdy może być wielkim zawodnikiem, ale wielki zawodnik może objawiać się w każdym.


Trener PZLA i szkoleniowiec kadry narodowej. Od lat związany z 59. Liceum Ogólnokształcącym im. Kusocińskiego w Warszawie, gdzie obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora ds. sportu.

Specjalista od biegów sprinterskich oraz płotkarskich. Wśród jego najbardziej znanych podopiecznych można wymienić olimpijkę z Pekinu Joannę Kocielnik, halowego mistrza świata w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów Patryka Adamczyka, mistrzynię Europy w sztafecie Martynę Dąbrowska. Obecnie z sukcesami szkoli m.in. Annę Marię Gryc i Izabelę Smolińską - zawodniczki rywalizujące w biegu na 400 metrów przez płotki - oraz Weronikę Bartnowską, czyli dwukrotną medalistkę uniwersjady z 2023 roku.

Klasa trenerska TRENER KLASY PIERWSZEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint, biegi przez płotki

Krzysztof Kisiel

Trener klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jako szkoleniowiec prowadził zajęcia z grupami młodzieżowymi już podczas studiów. Specjalizujący się w konkurencji chodu sportowego, z którym jest związany jest od 1965 roku najpierw jako zawodnik, a później również szkoleniowiec i działacz. Czynny trener prowadzący aktualnie szkolenie chodziarzy od kategorii młodzika do czołówki światowej.

Od 1977 roku trener reprezentacji narodowej juniorów i seniorów w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, odpowiedzialny za chód sportowy. Jego wychowankowie zdobywali medale na mistrzostwach Polskich w różnych kategoriach wiekowych a podopieczni w kadrze narodowej na Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach kontynentu, a także w rozgrywkach pucharowych świata i Europy.

W latach 1975-2000 członek zarządu Kaliskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W latach 1996-2008 członek Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Od 2006 członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uczestnik sześciu Igrzysk Olimpijskich od Barcelony 1992 do Londynu 2012, a mistrzostw świata seniorów od Tokio 1991 do Budapesztu 2023.

Członek Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Komisji Statystycznej i Historycznej PZLA. Współpracuje z Uniwersytetem im. Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Autor ponad 100 opracowań naukowych poświęconych historii lekkiej atletyki oraz teorii i metodyce treningu chodu sportowego. Doktor nauk o kulturze fizycznej.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi długie, chód

Zbigniew Król

Trener klasy mistrzowskiej w lekkoatletyce specjalizujący się w biegach śednich oraz długich.

Ukończył studia na Politechnice Krakowskiej, ale od połowy lat 90. jest trenerem kadry lekkoatletycznej. Od 1990 roku jego zawodnicy zdobyli 25 medali mistrzostw Europy i świata (w hali oraz na stadionie) oraz medal olimpijski. W gronie medalistów znaleźli się Zbigniew Janus, Małgorzata Rydz, Wojciech Kałdowski, Paweł Czapiewski, Wioletta Janowska/Frankiewicz, Lidia Chojecka, Katarzyna Broniatowska, Adam Kszczot oraz Patryk Dobek.

Od ponad 50 lat na igrzyskach startowali trenowani przez niego zawodnicy (w biegach na 800 i 1500 metrów, w maratonie oraz na dystansie 3000 metrów z przeszkodami).

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi średnie

Aleksander Matusiński

Trener klasy mistrzowskiej w lekkoatletyce. Twórca sukcesów mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów Justyny Święty-Ersetic. 

Doprowadził polską sztafetę kobiet 4 x 400 metrów - słynne Aniołki Matusińskiego - do zdobycia licznych medali międzynarodowych imprez mistrzowskich ze srebrnym medalem olimpijskim na czele. 

Pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint

Tadeusz Osik

Trener klasy mistrzowskiej w lekkoatletyce, ceniony specjalista od biegów sprinterskich.

Związany z poznańską lekkoatletyką. Wychowawca wielu znakomitych sprinterów m.in. Ryszarda Pilarczyka. Jako trener kadry święcił sukcesy z reprezentacyjną sztafetą 4 x 100 metrów mężczyzn.

Aktywnie działa w struktrach lekkoatletycznych m.in. piastując stanowisko wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja

Cytat

...

Mirosław Piątek

Trener klasy mistrzowskiej i pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Trener konkurencji rzutowych. Autor licznych publikacji naukowych.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Rzuty

Mikołaj Rosa

Trener klasy pierwszej w lekkoatletyce, związany m.in. z klubem Skra Warszawa. Pracownik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Szkoleniowiec rzutu młotem. Wśród jego podopiecznych są m.in. Aleksandra Śmiech, uczestniczka lekkoatletycznych mistrzostw świata i medalistka uniwersjady oraz Dawid Piłat - polska nadzieja na kolejne sukcesy w męskim rzucie młotem.

Klasa trenerska TRENER KLASY PIERWSZEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Rzuty
Piotr Rostkowski

Piotr Rostkowski

Trener klasy mistrzowskiej w lekkoatletyce, specjalizujący się w biegach średnich i długich.

Dwukrotny mistrz Polski w biegu na 1500 metrów oraz rekordzista kraju na tym dystansie. Po zakończeniu kariery czołowy polski szkoleniowiec. Do sukcesów sportowych doprowadził m.in. swoją żonę Annę, olimpijkę z Pekinu oraz medalistkę halowych mistrzostw Eurpoy i uniwersjady. Od 2020 roku prowadził duet znakomitych polskich średniodystansowców: Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Pracuje z młodzieżą w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Klasa trenerska TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi średnie, biegi długie
Maciej Topolewski

Maciej Topolewski

Trener PZLA, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracownik naukowy AWF w Warszawie. W 2019 roku był współzałożycielem KS Czempion Warszawa. Obecnie jest jego prezesem i trenerem zawodników, którzy zdobywają medale na wielu imprezach sportowych. Od 2020 roku związanych także z klubami AZS-AWF Warszawa i UKS Gepard Warszawa.

Jako zawodnik uprawiał rzut oszczepem doprowadzajac rekord życiowy do poziomu ponad 74 metrów.

Klasa trenerska TRENER PZLA
Blok konkurencji / specjalizacja Rzuty
Kazimierz Zięcina

Kazimierz Zięcina

Trener PZLA, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Jako zawodnik uprawiał skok wzwyż doprowadzjąc rekord życiowy do poziomu 2.20. Jego trenerami byli Feliks Błaszczak, Edward Hatala oraz Tadeusz Makaruk.

Od 1997 roku trener lekkoatletyczny w Siedlcach. Od 1998 do 2007 prowadził kadrę wojewódzką w skoku wzwyż, w dal oraz w trójkoku. Od 2007 roku szkoleniowiec kadry narodowej U20, gdzie miał pod opieką m.in. Annę Ksok, Norberta Kobielskiego, Wojciecha Theinera czy Sylwestra Bednarka. W klubie wychował m.in. rekordzistę Polski juniorów w skoku w dal Tomasza Jaszczuka.

Od 2022 roku współpracuje z LAkademią na kursach instruktorskich i trenerskich organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Klasa trenerska TRENER KLASY PIERWSZEJ
Blok konkurencji / specjalizacja Skoki / skok wzwyż